čtvrtek 27. dubna 2023

Anorakův týden 11/2023

Ke konci měsíce jsem se začal trochu více soustředit, takže tentokrát mám celkem dost dohraných titulů. Nejdůležitější je dokončení jedné z nejoceňovanějších moderních her, prvního dílu The Last of Us. Jak jsem psal již dříve, hrál jsem PC verzi a to bez technických problémů. To překvapivě trochu změnil jeden z patchů. Začal se rozpadat obraz a musel jsem zapnout DLSS, bohužel po novém zapnutí se to opakovalo. Nakonec jsem tak musel po každém novém startu hry zapínat nebo vypínat DLSS. To je každopádně prkotina. Hra jako taková má slušný příběh, ačkoliv jsem dle ohlasů čekal více. Naopak postavy dostály své pověsti a postupné odkrývání jejich minulosti a vývoj vztahu patří mezi to nejlepší. Svět je řemeslně zpracované post-apo, které působí správnou atmosférou. Každou lokací jsem se moc rád pokochal, bohužel motivace k průzkumu byla nižší. S hratelností je to složitější. Akce a překonávání překážek je průměr. Naproti tomu stealth hra zvládá dobře, odlákávání protivníků nebo poštvání nakažených na lidi je povedené. Součástí Part I verze je i DLC Left Behind, které mě z celé hry bavilo nejvíce. Jak za hratelnost, originalitu, tak za příběh zaslouží autoři pochvalu. Ve hře je přítomen i dokument o tvorbě, ale ten plánuji shlédnout až o víkendu, každopádně dobrý bonus. Celkově jsem rád, že mám tento rest dohraný, určitě je to zajímavý zážitek, který stojí za zahrání. Jen bych očekávání trochu mírnil, je to hodně povedená hra, ale má i slabších stránky. 

The Last of Us - PlayStation ve hře :-)
Dokončení se dočkala i adventura Bud Tucker in Double Trouble. Hra mě bohužel moc neoslovila svým humorem a ani po herní stránce není nijak povedená. Především hru kazí pixelhunting a nelogické hádanky. Titul řadím v podstatě do čistého průměru. Ale pokud vám jeho styl sedne, pobavíte se víc. Nejblíže má hra k Sam & Max. Komentář zde.    

Dále se posuneme do říše mobilních telefonů a firmy Gameloft. Rozehrál jsem najednou několik jejich titulů a přeskakuji podle aktuální nálady. Dohrát se ale již podařilo akci Hero of Sparta a logický Diamond Rush. Hero of Sparta je kombinace plošinovky a izometrické akce, která se přepíná během jednotlivých úrovní. To je zajímavý koncept a i technicky jde o povedenou věc. Jinak hra kopíruje sérii God of War. Bohužel plynulost akce není taková a problematické je i skákání. Samotné úrovně jsou celkem povedené, až na tu finální. Komentář zde

Diamond Rush je archeologickou variací na Boulder Dash. Hra je celkem povedená a zaujme především různorodostí jak prostředí tak překážek. Největším nepřítelem je bohužel ovladatelnost, ale to může být problém daný dotykovými telefony. Pochválit musím atmosféru i povedené souboje s bossy. Celkově jde o lehce nadprůměrnou hru, ale v rámci segmentu za zahrání stojí. Komentář zde. Do konce měsíce bych rád dohrál ještě jednu hru od Gameloftu, zatím mě nejvíce baví Zombie Infection, uvidíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat